Blockchain teknolojisi tek bir cümle ile, şifrelenmiş işlem takibini sağlayan, değiştirilemez ve zincirler ile birbirine bağlı merkeziyetsiz veritabanı teknolojisidir. Veri güvenliğinin ve merkeziyetsizliğin öneminin gittikçe artmaya başladığı günümüzde blockchain devrimine hazır ve bilinçli bireyler olarak girmek ve yeniliğin bir parçası olarak ekosisteme katkı sağlamak bizim en büyük hedefimizdir. Bu hedefler içerisinde Mint Kulübüne bağlı bir topluluğuz.
Blockchain Topluluğu Ne Yapar ?
📌Blockchain Türkiye ekosistemindeki çeşitli uzmanlar ile birlikte seminerler , toplantılar ve etkinlikler organize ederek Blockchain teknolojisini daha fazla insana öğretmek için çalışır.
📌Geliştirme ekibi ile Blockchain tabanlı çeşitli projeler tasarlar ve bu projelerin faaliyete geçmesi için çalışır.
📌Blockchain okur-yazarlığı ve diğer konularda eğitimler düzenleyerek kendini bu alanda geliştirmek isteyenlere destek olur.
📌Araştırma ekibi ile makale yazma, makale çevirme ve akademik veri arşivleme ile daha fazla insanın blockchain ile ilgili dokümantasyona ulaşmasını sağlar.
Günümüzün internet devrimi olarak adlandırılan Blockchain teknolojisinin ekosisteminde seni de görmek için sabırsızlanıyoruz. Buraya tıklayarak başvuru formuna ulaşabilirsin.

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir